Valitsev Eesti korvpallimeister Pärnu Sadam kaotas kolmapäeval Meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiri esimeses ringis 80:82 Austria klubile Gmundeni Swans ning langes konkurentsist.

Pärnu saavutas veidi enne Belgradis toimunud mängu teise veerandaja lõppu kaheksapunktilise edu, aga Swans lõpetas avapoolaja ning alustas teist koguni 16:1 spurdiga ja läks ise seitsme silmaga juhtima. Eriti paksu pahandust tekitas Dominic Green, kes viskas kolmanda perioodi alguses Austria klubi kasuks kümme punkti järjest.

Pärnu sai Swansi viskemasina pidama ja viimasel veerandajal näidati tasavägist mängu. Normaalaja viimane rünnak jäi seisul 80:80 austerlastele, Sverre Aav sai Benedikt Guttli pallikaotuse kätte, ent Urald King lõi palli eestlaselt näiliselt vea hinnaga käest ja saatis koos lõpusireeniga läbi rõnga. Kohtunikud aga olukorras määruste rikkumist ei tuvastanud ning Pärnu enam kellale jäänud 0,4 sekundiga viskele ei jõudnud.

Robert Valge viskas Pärnu kasuks 15 punkti, Andre Walker lisas 14 punkti ja kaheksa resultatiivset söötu ning Troy Barnies toetas tiimikaaslasi samuti 14 punktiga. Swansi võidukorvi visanud Kingi arvele jäi lõpuks 23 punkti ja 11 lauapalli, Green lisas 16 silma.

Pärnu kukkus kaotusega Meistrite liiga kvalifikatsiooniturniirilt välja, Eesti meisterklubi eurohooaeg jätkub Europe Cup’i põhiturniiril, kus Pärnu vastasteks on Den Bosch, Porto ja Fribourg.