Pärnu Sadam alistas korvpalli meistriliiga finaalseeria kolmandas mängus kodus Tartu Ülikool Maks & Mooritsa 73:60 (23:20, 15:19, 18:15, 17:6) ja kogu seeria kolm-null.

Kuigi kolmandal veerandil juhtisid tartlased korraks 50:43, siis järgnev periood kuulus juba täienisti Pärnule. Viimase perioodi algul kasvatati edu enam kui kümnele silmale ja võideti lõpuks 73:60.

Tartu oli hädas kaugvisetega – 27 üritusest läbis korvirõnga vaid neli, Pärnul oli vastav näitaja 11/24. Lauavõitlus oli üsna tasavägine – Pärnu võitis selle 36:31.

Pärnakate paremad olid Robert Valge 18 ja Andris Mister 16 punktiga. Artur Konontšuki ja Arturas Valeika nimele kanti 12 silma. Tartu resultatiivseimad olid Emmanuel Wembi 13 ja Braxton Huggins 11 punktiga.

Pärnu sai ajaloo esimese Eesti meistritiitli. Alates 1920. aastatest olid kõik senised tiitlid läinud Tallinna või Tartu klubidele.

“Vägev-vägev! Uskumatu, et tegimegi ära. Ei olegi sõnu – vägev sats! Klubi, fännid pakkisid selle maja täis. Niimoodi peabki võitma,” olid Robert Valge esimesed emotsioonid ERR-ile.

“Lõpuks saime kaitse pidama – see ongi meie mäng!” jätkas ta. “Ma ütlen vist igas intervjuus, et saame kaitse pidama ja jookseme: selle pealt tulevad kolmesed, lay-up’id ja asjad. Mehed võitlesid ja aitasid mul Hugginsit katta. See oligi võti, et Huggins maha saada.”

Ka Pärnu kapten Mihkel Kirves nimetas saavutust uskumatuks: “See rahvamass, kes siia tuli – nii-nii täis maja. Inimesed istusid juba kolmandas saalis. Nii palju rahvast, selline atmosfäär ja lõpuks magus võit, karikas peakohal. See on kirjeldamatu!”

Tema sõnul on meeskond arenenud tasapisi. “Eks oleme samm-sammult läinud: kolmas koht, teine koht ja nüüd Eesti meister,” lausus Kirves. “Need inimesed armastavad siin korvpalli ja ma tean, et meile tuldi kaasa elama ka teistest linnadest – see on uskumatu!”

Võidu võtmeks nimetas ta ühtsust. “Lõpuks oli meil hea perekond koos. Me hoidsime nii kokku. Kui olid rasked hetked, tulime koos välja. Võitlesime koos ja andsime sada protsenti.”

Tartu mängija Märt Rosenthali sõnul olid nad terve finaalseeria Pärnust sammujagu maas. “Me ei mänginud sellist mängu, nagu oleks pidanud,” tunnistas ta.

“Muidugi tuleb Pärnule au anda – nad mängisid terve seeria väga head kaitset, aga ma ütlen ikkagi, et meie enda rumalused. Ma võin ise ka väga palju peeglisse vaadata, ma ei mänginud üldse nii nagu peaks. Terve seeria.”