Tartu Ülikool Maks & Mooritsa korvpallimeeskond sõitis Pärnusse Eesti-Läti liiga mängule kaheksamängulise võiduseeria pealt.

Järjestikku üheksanda võidu kirja saamine nõudis aga kahe lisaajaga pingutust ning lõpuks alistati Pärnu Sadam 91:86.

Pärnu ja Tartu kohtumise avaveerandi keskel juhtis kodumeeskond korraks viiega, ent Tartu kaks kolmest viisid nad esimese veerandi lõpuks 20:19 ette. Edasi kulges kohtumine tartlaste kontrolli all. Oma korvialust eelist ära kasutanud Tartu meeskond hoidis pidevalt mõnepunktilist eduseisu, mis poolaja lõpuks pisut suuremaks venitati. Poolaeg 39:33 Tartule.

Kolmandal veerandajal näitasid tartlased kõige paremat minekut, kui veerandaja keskel juhiti 6:0 spurdi järel juba 11 punktiga seisul 54:43. Pärnakad lõpetasid aga veerandi omakorda 6:0 ja enne neljandat perioodi oli Tartu edu 54:49. Neljandal veerandil õnnestus Pärnu värskeima täienduse Tadas Pažeral teha ainuisikuliselt 7:0 ja sellega oma meeskond ette viia seisul 58:57. Edasi kulges mäng punkt-punktis. Kodumeeskonnal oli lõpusekunditel väga hea võimalus mäng ära võita, aga pallikaotuse järel lepiti normaalajal 67:67 viiki.

Võitjat ei selgunud ka esimesel lisaajal, kuigi selle keskel juhtis Pärnu korraks nelja punktiga. Esimese lisaaja lõpuks näitas kohati streikima hakanud tabloo siiski 80:80 viigiseisu. Seis püsis viigis ka kui teist lisaaega oli mängida vaid poolteist minutit, aga siis alustas Pavelka pealtpanek Tartu 5:0 lõpuspurti ja pikale veninud mängu lõppskoori 91:86 vormistas tabloole Leemet Böckler vabavisetega.

Tartu meeskonna parimana sai Tomaš Pavelka kirja väga korraliku rea – 24 punkti, 14 lauapalli, seitse viskeblokeeringut ja efektiivsusnäitaja 47. Andrii Voinalovõtš lisas 21 punkti ja kümme lauapalli ning Leemet Böckleri arvele kirjutati 16 punkti ja kuus lauapalli.

Pärnu liider oli Tadas Pažera 23 punkti, 12 korvisöödu ja üheksa lauapalliga. Ivo Van Tamm viskas 17 punkti ja võttis 14 lauapalli, Sverre Aav lisas 15 ja Matthew Mccarthy 13 punkti.

Tartu Ülikool Maks & Mooritsal on 13 mängu järel Eesti-Läti liiga tabelis kirjas 10 võitu ja kolm kaotust, mis annab tabelis kolmanda koha. Pärnu Sadam on nelja võidu ja kuue kaotusega üheksandal real.