Kui Mihkel Kirves tegi ajalugu möödunud laupäeval mänguga Kalev Cramo vastu ning tõusis Pärnu läbi aegade resultatiivseimaks mängijaks, siis Pärnu Sadama taustajõud teevad ajalugu ja loovad sisutiheda kodulehe. Selle tarbeks tegime ka eksklusiivse ajarännaku just Kirvesega.

Vaatame Kirkaga tagasi aega ning meenutame, kuidas ta sellel ajal KK Pärnu nime kandnud meeskonda sattus?

Minu mäletamist mööda tegin noortega trenni ja noori juhendas too hetk Rait Käbin ja siis tuli mingi õhtu pärast trenni minu juurde ja ütles, et kas sooviks treenida esindusvõistkonnaga, keda toona juhendas Priit Vene.“ Sellel hooajal toob Kirves välja mõned nimed, kes talle eredalt meelde jäid – oma väga head hooaega teinud Rain Raadik ja kaks leedulast Augustas Peciukevicius ja Osavaldas Matulionis, kes vedasid satsi korralikult.

Kui juba Mihkel Käbinit mainis siis uurisime ka Raidult, kuidas ta Kirkat meenutab:”Mäletan, et Mihkel tuli KK Pärnusse kuskil C vanuseklassis – jäi kohe silma, et ta tahab korvpalluriks saada, oli alati kohal ja kunagi ei viilinud. Võitlejahing oli kohe näha, kaotada ei tahtnud, nooruses kohati ka läbi pisarate 😉 Meeste vahel täpselt esimesi mänge ei mäleta, aga eks tal on olnud pidev füüsiline areng-kindlasti üks parimas konditsioonis olevaid Eesti mängijaid ning aastatega on tulnud palju kogemusi. Tema pluss on kindlasti see, et juba alates noorteklassist kuulas treenerit ja püüdis mängida meeskonnale – ei tooda lolluseid 🙂.”

VIDEO: Rain Raadik juhtis Pärnu TTÜ vastu võidule - Delfi Sport

Kes on Pärnu ridades olnud see kõige eredama leegiga mängija, kes sulle kohe meenub?

Raske küsimus aga ütleks, et Demetre Rivers või Justin Alston. Loodan, et kedagi ära ei unustanud.“

Natuke ka personaalsem küsimus aga ilmselt leiab ju palliplatsilt ka sõpru. Kellega endistest Eesti mängijatest/tiimikaaslastest kõige paremini läbi oled saanud ja/või suhtlema jäänud?

Vanadest tiimikaaslastest olen suhtlema jäänud enim Reinar Hallikuga. Kindlasti ka Märt Rosenthal. Enim trenni sai aga tehtud Silver Leppikuga, sest vigastuste ajad kattusid.“

Üheksa aastat on väga pikk aeg, klubis on olnud palju muutusi, klubijuht on vahetunud, kindlasti ka see, et tänavusel hooajal mängis Sadama meeskond eurosarja alagrupiturniiril- just need on asjad, mida meeskonna kapten meenutas.

Eesti meister

Fänne ja publikut kiidab Kirves kindlameelselt ja meenutab eelmisel aastal tehtud ajalugu

Kindlasti on korvpall läinud populaarsemaks aga eks mängib ka rolli tulemuste paranemine. Me mängisime ikkagi möödunud hooajal eestikate finaalis!“

Ta lisab:“Uhke tunne oli küll sellise publiku ja kodulinna võistkonna eest karikas pea kohale tõsta. See jääb alatiseks meelde ja igatepidi vinge, et just esimesel aasta, mil olin kapten.

Artikli alguses on mainitud, et oled veel end ajalukku kirjutanud just sellega, et eelmine Pärnu meeskonna kapten Rannar Raap sai edestatud ja kannad nüüd tiitlit – enim punkte visanud mängija Pärnu esindusmeeskonna ajaloos. Mis arvad, kui kaua läheb, et keegi skoori üle teeks?

Ma ei ole eriline statistika pidaja, aga hea tunne ikkagi. Tore, et vähemalt keegi arvet peab. Et keegi selle üle viskaks tähendaks muidugi seda, et peab omajagu hooaega siin mängima. Aga kui tulevikus peaks nii minema, et mina siin ei mängi ja Robi mängib, siis ma usun, et tal palju aega ei läheks selle ületamiseks,“ rääkis ta.

Tervitame Rannut, soovid sa talle midagi öelda?

Ootan nüüd Raapi comebacki!

Meenutusi jagab ka meie YOUTUBE kanal, väike teaser, kui Kirkal sünnipäev oli, aasta oli siis 2014. Video siit!