Swans Gmunden vs BC Pärnu Sadam

Basketball Champions League 21.09.2022 - 21:00
Aleksandar Nikolić Hall

Recap

Eesti korvpalli valitsev meister Pärnu Sadam alustas kolmapäeval FIBA Meistrite liiga kvalifikatsiooniturniiri Austria klubi Gmundeni Swansi vastu. Pärnu klubi langes esimesel tõkkel konkurentsist, kui Austria meeskonna vastu saadi ülinapp 80:82 kaotus.

Esimene veerandaeg lõppes 19:19 viigiseisul. Teine veerand kuulus Pärnule napilt 21:19. Kolmandal veerandajal pääses Swans ette seitsme punktiga (56:49), perioodi lõpuks oli Austria klubi edu 62:60. Viimased kümme minutit möödusid punkt-punkti heitluses. Viimasele minutile mindi vastu 78:78 viigiseisul. 40 sekundit enne lõppu viis Benedikt Guttl kahe punktiga austerlased ette. Järgmisel rünnakul viigistas Troy Barnies seisu, lõpuni jäi veel 22 sekundit.

Viimane rünnak jäi Austria klubile. Swansi rünnak aga ebaõnnestus ning Sverre Aav sai korvi alt palli kätte. Austria klubi pallur Urald King võttis seejärel aga eestlaselt palli ning viskas korvi alt 0,3 sekundit enne lõppu seisuks 82:80. Kordustest paistis, et King tegi Aava vastu mänguvahendit haarates selge vea, kuid kohtunikud seda ära ei vilistanud. Viimase rünnakuga Pärnu enam viskele ei jõudnud ning nii lõppes Eesti meistri jaoks Meistrite liiga kvalifikatsioon.

Pärnakate resultatiivseim oli Robert Valge 15 punktiga. Andre Terrell Walker ja Tory Barnies lisasid 14 silma. Kahekohalise punktiarvuni jõudsid ka Matt McCarthy (13 p) ja Mihkel Kirves (10).